Bebek, sırtında 10 santimlik bir kuyrukla dünyaya geldi

T24 Dış Haberler

Çin’de çok nadir görülen bir tıbbi nedenle, kuyruk sokumunda 10 santimlik bir kuyrukla bir bebek dünyaya geldi. 

Pediatrist Dr Li, bebeğin Hangzhou Çocuk Hastanesi’nde kuyrukla doğduğunu doğruladı. Dr. Li’ye göre, olağandışı kuyruğun nedeni, tamamlanmamış dejenerasyonun bir sonucu. 

Omurilik manyetik rezonans görüntülemesinin (MRI) daha sonra şüpheleri doğruladığını söyleyen Li, “Bağlı omurilik, omuriliğin tipik olarak omurganın tabanında olmak üzere çevre dokulara anormal şekilde bağlı olduğu bir durumdur. Normalde omurilik, omurilik kanalı içinde serbestçe yüzer ve normal hareket ve fonksiyona izin verir. Ancak omuriliğin gergin olduğu durumlarda bu hareket kısıtlanır ve bu da çeşitli nörolojik sorunlara yol açabilir” diye konuştu. 

Bu vaka, Çin’de bir bebeğin kuyruklu olarak doğduğu ilk vaka değil. 2014 yılında beş aylık Nuo Nuo, omurgada boşluk bırakan gelişimsel bir doğumsal bozukluk ile dünyaya geldi. Doğumundan sonraki birkaç gün içinde annesi kuyruğunun büyümeye başladığını ve beş santim uzunluğa ulaştığını fark etti. 

Nuo Nuo’nun endişeli ailesi, Çin’in Changsha kentindeki cerrahlara başvurdu ancak cerrahlar ameliyatı reddetti. Kuyruk sinir sistemine bağlı olduğu ve çıkarılması kalıcı hasar bırakacağı için çocuk için yapabilecekleri bir şey olmadığı söylendi. 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x