İftar menüleri 2024: 23. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 23. Gün iftar menüsü ile her zaman olduğu gibi yine karşınızdayız.

Bugün Ramazan ayının 23. Günü yani Ramazanın bitmesine tam tamına bir hafta kaldı. Ramazanın ilk haftasında yaşadığımız heyecan ile son haftasında da heyecanımız aynı. İlk günden bu yana mutfaklara girip birbirinden lezzetli ve farklı iftar menüleri hazırladık, hazırlamaya da devam edeceğiz.

Öyleyse daha fazla söze gerek yok. Hazırsanız sizi mutfağa alalım ve 23. gün iftar menüsü hazırlıkları başlasın!

23. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Mercimekli mantar çorbası,
  • Tavuklu büryan pilavı,
  • Kuru üzümlü havuç salatası,
  • Soğuk baklava

MERCİMEKLİ MANTAR ÇORBASI23. gün iftar menüsünde klasik mercimek ve mantar çorbasının esintilerini taşıyan lezzetli mi lezzetli farklı bir çorba tarifi ile başlamak istedik. Özellikle et ve tavuk yemeğinin baskın olduğu menülerde tercih edilecek bu çorba, hem midenizi rahatlatacak hem de sıcak bir başlangıç yapmanıza sebep olacak.

Bütün çorba tariflerini unutun: Mercimekli mantar çorbası tarifi

TAVUKLU BÜRYAN PİLAVIBoşnak mutfağının en sevilen ve en zahmetsiz yemeklerinden bir olan tavuklu büryan pilavı, tek yemekte hem ana hem de tamamlayıcı yemeğin birleştiği bir tariftir. Deneyenlerin bayılacağı bu tarif Ramazana veda sofalarında misafirlerinize şölen yaşatacak.

Tam bir ana yemek: Tavuklu büryan pilavı tarifi

KURU ÜZÜMLÜ HAVUÇ SALATASI23. gün iftar menünüzde kuru üzümlü havuç salatasına bir şans vermeye ne dersiniz? Görüntüsü ve lezzeti ile herkese hitap edecek bir salata olan kuru üzümlü havuç salatası, oldukça kolay ve pratik hazırlanan bir tariftir.

Tatlı ekşi bir arada sevenlere: Kuru üzümlü havuç salatası tarifi

SOĞUK BAKLAVASon birkaç yılda büyük sükse yapan tatlılardan biri olan soğuk baklava, artık dışarıda oldukça cep yakmaya başladı. Peki, soğuk baklavadan vaz mı geçmeliyiz yoksa evde daha uygun fiyata kendimiz yapamaz mıyız? Evde kolayca soğuk baklava yapmayı düşünüyorsanız o zaman sizi böyle alalım…

Dışarıdan almaya son: Soğuk baklava tarifi 

Farklı bir menü alternatifi için:

Şimdiden afiyet olsun!

24. gün iftar menüsü için tıklayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x