Mehmet Şimşek’ten yerel seçimler sonrası İngilizce açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yerel seçimlerin ardından yaptığı ilk açıklamada “OVP’yi kararlılıkla uygulamayı sürdüreceğiz. Enflasyonu tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi, gelir politikası ve kamuda tasarrufu ön planda tutacağız” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamaların üzerinden çok geçmeden bu kez İngilizce olarak X hesabından paylaşım yapan Şimşek, Türkiye ekonomisinin rekabet gücünü ve verimliliğini artırmaya yardımcı olacak yapısal reformları uygulamaya kararlı olduklarını vurguladı.

Şimşek’in açıklamaları şöyle:

“Yerel seçimleri geride bırakırken makroekonomik istikrarın sağlanması ve sürdürülmesi yönündeki kararlılığımız her zamankinden daha güçlü. Eylül 2023’te açıklanan Orta Vadeli Programı hayata geçirmek için önümüzde dört yıl boyunca net bir yol var.

Fiyat istikrarını sağlamak en önemli önceliğimizdir. Sıkı para ve gelir politikalarına ek olarak, mali disiplini yeniden tesis etmek ve Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadele çabalarına destek olmak amacıyla harcama kontrolüne öncelik vereceğiz. Ayrıca, Türkiye ekonomisinin rekabet gücünü ve verimliliğini artırmaya yardımcı olacak yapısal reformları uygulamaya kararlıyız. Bunun bir maraton olduğunun bilincindeyiz ve bunu kararlılıkla, azimle koşacağız”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x